Положення про звання “Почесний громадянин Чугуївського району”

 “ЗАТВЕРДЖЕНО”
рішенням районної  ради
від 01 квітня 2011 року
(VI сесія VІ скликання)

 

 

 

 

 

П о л о ж е н н я
про звання “Почесний громадянин Чугуївського району”

 

1. Загальні положення

1.1. Звання “Почесний громадянин Чугуївського району” є найвищою районною відзнакою, що присвоюється жителям Чугуївського району, регіонів України, громадянам інших країн  в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Чугуївського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні. 

1.2. Звання “Почесний громадянин Чугуївського району” присвоюється особі за життя лише один раз. Посмертно зазначене звання не присвоюється.

1.3. Право присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” належить виключно Чугуївській районній раді та присвоюється рішенням районної ради.

1.4. Звання “Почесний громадянин Чугуївського району” присвоюється щорічно до Дня Незалежності України не більше ніж двом особам.

1.5. Особам, яким присвоєно звання “Почесний громадянин Чугуївського району”, призначається стипендія, у вигляді нецільової благодійної допомоги, у розмірі 100 грн. щомісячно за життя. Виплата стипендії, у вигляді нецільової благодійної допомоги, здійснюється по відомості або за бажанням на банківські рахунки з наданням цими особами банківських реквізитів та інших необхідних даних, або поштовим переказом. За письмовою заявою “Почесного громадянина Чугуївського району” стипендія, у вигляді нецільової благодійної допомоги, може бути перерахована на благодійні цілі, а у разі відмови на отримання стипендії, у вигляді нецільової благодійної допомоги, ці кошти можуть бути використані на проведення святкових заходів в районі. Виплата стипендії, у вигляді нецільової благодійної допомоги, особі, якій присвоєно звання «Почесний громадянин Чугуївського району», у разі її смерті або за умови настання інших обставин, передбачених цим Положенням, припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому особа померла або виникли зазначені обставини.

1.6. Звання “Почесний громадянин Чугуївського району” не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин,  були засудженими і судимість яких не погашена.

1.7.  У разі вчинення особою, якій було присвоєно звання “Почесний громадянин Чугуївського району”, кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання і повернення нагрудного знаку “Почесний громадянин Чугуївського району”, посвідчення та диплома “Почесного громадянина Чугуївського району” вирішується на пленарних засіданнях районної ради.

  

2. Порядок висування кандидатур та перелік документів
на присвоєння звання   “Почесний громадянин Чугуївського району”

2.1.       Право висування кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” належить:

2.1.1.   Голові Чугуївської районної  ради.

2.1.2.   Голові Чугуївської районної державної адміністрації.

2.1.3.   Постійним комісіям Чугуївської районної  ради.

2.1.4.   Депутатським фракціям та групам Чугуївської районної  ради.

2.1.5.   Органам місцевого самоврядування Чугуївського району.

2.1.6.   Територіальним громадам сіл, селищ району.

2.1.7.   Юридичним особам (не залежно від форм власності та напрямку діяльності).

2.1.8   Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Чугуївського району, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян).

2.1.9  Юридичним особам, що знаходяться за межами України.

2.2. Самовисування на звання “Почесний громадянин Чугуївського району” не розглядаються.

2.3.       При висуванні кандидатури до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району”.

2.4.       Одночасно з клопотанням про присвоєння звання подаються такі документи:

2.4.1.  Біографічні дані про кандидата (установленого зразка) (додається).

2.4.2.  Відомості про досягнення особи у сферах діяльності, зазначених у п.п. 1.1. цього Положення.

2.4.3.   Фотокартки 9 х12 см (1шт.), 3х4 см (1шт.)

2.4.4. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Чугуївського регіону або визнання його видатних заслуг.                          

2.4.5.   Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).   

2.4.6. Висновок органу виконавчої влади, який надається в 10 денний термін з моменту отримання запиту від Чугуївської районної ради згідно з клопотаннями, які надійшли від суб’єктів на право висування кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району”, зазначених в підпунктах 2.1.1.- 2.1.8.

2.5. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів  не розглядаються.

2.6. Матеріали, зазначені у п.п. 2.3., 2.4., мають бути надані до районної  ради у термін до 20 червня кожного року. Клопотання, що надійшли після зазначеного строку, у поточному році не розглядаються. 

 

3. Порядок розгляду матеріалів щодо присвоєння звання
“Почесний громадянин Чугуївського району”

3.1. Розгляд кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” здійснюється постійними комісіями районної ради.

3.2. У разі надходження клопотань більше ніж по двох особах Постійні комісії рекомендують на розгляд районної ради  лише кандидатури двох  претендентів. 

3.3. Документи розглядаються на засіданнях постійних комісій районної  ради та разом з проектом рішення виносяться на розгляд районної ради.

3.4. Остаточне рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради. Рішення районної ради про присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” набуває чинності з моменту його прийняття.

3.5. Кандидатури, за які не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно винесені на розгляд наступного року.

3.6. За рішенням ради може бути проведено голосування за весь список претендентів одночасно.

3.7. Робота по узагальненню клопотань про присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району”, подання їх на розгляд постійних комісій та пленарного засідання районної ради, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Чугуївського району покладається на виконавчий апарат районної ради.

 

4. Посвідчення та знаки Почесного громадянина Чугуївського району

4.1. Особам, яким присвоюється звання “Почесний громадянин Чугуївського району”, вручається відповідне посвідчення, диплом Почесного громадянина Чугуївського району і нагрудний знак “Почесний громадянин Чугуївського району”.

Посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району, диплом  Почесного  громадянина Чугуївського району, нагрудний знак “Почесний громадянин Чугуївського району”, та запис у  Книзі Почесних громадян Чугуївського району мають один реєстраційний номер.

4.2. Запис про присвоєння звання “Почесний громадянин Чугуївського району” вноситься до Книги Почесних громадян Чугуївського району, яка постійно зберігається у Чугуївській районній раді.

4.3. Церемонія вручення посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району, диплому Почесного громадянина Чугуївського району і нагрудного знаку “Почесний громадянин Чугуївського району” здійснюється головою районної ради та головою районної державної адміністрації або їх заступниками, як правило, на урочистостях з нагоди Дня незалежності України.

 

5. Видача дублікатів посвідчення та нагрудного знаку
«Почесний громадянин Чугуївського району»

 5.1. У разі втрати або псування нагрудного знаку «Почесний громадянин Чугуївського району» чи посвідчення Почесного громадянина Чугуївського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) нагрудного знака чи посвідчення.

 

6. Описи та еталонний вигляд посвідчення
“Почесний громадянин Чугуївського району”,
диплому Почесного  громадянина Чугуївського району,
нагрудного знаку “Почесний громадянин Чугуївського району “,
Книги Почесних громадян Чугуївського району.

 6.1.  Нагрудний знак “Почесний громадянин Чугуївського району” виготовлений з латуні з покриттям деталей позолотою, нікелем та емалями. Основа знака у вигляді восьмикутної зірки з широкими променями покритими позолотою, поміж яких розміщено восьмикутну зірку з вузькими променями, покритими нікелем. Вінчає  нагрудний знак  медальйон з написом «Почесний громадянин Чугуївського району», в центрі якого розміщено герб Чугуївського району. Розмір медальйону 36мм. Нагрудний знак кріпиться до колодки чотирикутної форми, обтягнутою жовто – синьою стрічкою. Колодка на зворотньому боці – плоска із застібками для кріплення до одягу. Загальний розмір відзнаки – 82мм, медальйона – 53мм, колодки – 32ммх28мм.

6.2.  Диплом Почесного громадянина Чугуївського району надрукований на спеціальному папері, форматом 210х297 мм з орнаментом у слобожанському стилі. У горішній частині орнаменту вписаний герб Чугуївського району у золотому вінку зі стилізованого дубового листя, оплетеного стрічкою темно-синього кольору. Диплом по периметру має стилізовану рамку з орнаментом у слобожанському стилі, виповнену  тисненням золотою фольгою.

Нижче під гербом Чугуївського району посередині розміщено напис “Диплом”. На іншому  нижче рядку розміщено напис “Звання”; рядком нижче – напис “Почесний громадянин Чугуївського району”; на іншому рядку  – напис “присвоєно:”. Текст виповнений тисненням золотою фольгою стилізованим шрифтом.

В лівому нижньому куту розміщено зображення будівлі Чугуївської районної ради, внизу посередині – знак “Чугуївський район”, в правому нижньому куті – будівля Кочетоцького храму Володимирської Ікони Божої Матері Української православної церкви.

Диплом Почесного громадянина Чугуївського району вміщено в рамку під скло.

6.3.  Книга Почесних громадян Чугуївського району складається з аркушів, надрукованих на спеціальному папері. На першій сторінці напис «Книга Почесних громадян Чугуївського району», в нижній частині напис «Заснована Чугуївською районною радою V скликання, дата та рік». У центральній частині аркуша розміщений напис «Звання Почесний громадянин Чугуївського району присвоєно», далі зліва у стовпчик: місце для фото, розміром 9×12 см, напроти рядки для напису : прізвище, ім’я та по батькові особи, її місце роботи та посада, біографічні дані (дата народження, місце народження, нагороди та стислий зміст трудової діяльності), рядок для запису дати рішення районної ради.

6.4.  Посвідчення Почесного  громадянина Чугуївського району, розміром 65х95 мм, у твердій обкладинці, обтягнене шкірою темно-синього кольору. На лицьовій частині тисненням золотом нанесені написи: на одному рядку “Посвідчення”, на другому –  “Почесний  громадянин” на третьому – «Чугуївського району».  Зі зворотнього боку – елементи посвідчення, друковані на спеціальному папері з кольоровою сіткою. На лівій частині зворотного боку в горішній частині розміщено напис «Харківська область», нижче «Чугуївська районна рада». Зліва розміщено Герб Чугуївського району на фоні прапору Чугуївського району. В центральній частині розміщено напис «Посвідчення №___». Нижче – напис «Почесного громадянина Чугуївського району» . В нижній частині напис «рішення Чугуївської районної ради від «____»____________20___року (_____сесія ____скликання). На правій стороні – по центру розміщений абрис знаку “Почесний громадянин Чугуївського району”. Зліва – місце для фотографії. Справа розміщений напис «Почесний громадянин Чугуївського району», три вільних рядка для заповнення прізвища, імені та по батькові особи. Під рамкою для фотографії розміщено надпис «Голова Чугуївської районної ради» та один вільний рядок для підпису, який засвідчується гербовою печаткою. Нижче рядок для встановлення дати «____»_________20____року.  

 

7. Заключні положення

7.1. Особи, відзначені званням «Почесний громадянин Чугуївського району», повинні дбайливо ставитися до вручених їм знаків відзнаки.

7.2. В разі смерті особи, відзначеної званням «Почесний громадянин Чугуївського району», посвідчення, диплом та нагрудний знак залишаються у спадкоємців без права носіння, а у випадку їх відсутності або за їх бажанням передаються до  шкільних музеїв району.

7.3. У виключних випадках районна рада може розглядати питання та приймати  рішення про позбавлення звання «Почесний громадянин Чугуївського району».

 

 

 

Голова
районної ради                                                                                                                        І.СТОРОЖЕВ